Firmanızın tanıtımı ve ürünlerinizin satışı için gerekli olan broşür, katalog, dergi, insert, flayer, el ilanı baskıları renk kısıtlaması olmadan ÖRS MEDYA Matbaa tarafından en kısa sürede müşterilerimize ulaştırılmaktadır. Kişisel tanıtımınız amacıyla kartvizit tasarımınız değişik alternatifleri ile beraber sunulmaktadır. Firma tanıtımınızda kullanılmak amacıyla promosyon aktiviteleri arasında ajanda, küp bloknot, takvim (Üçgen Masa Üstü, Duvar, Gemici, Takoz) çeşitlerimiz, çakmak, sümen, magnet, kalem çeşitleri, kupa, saat gibi ürünlerimiz mevcuttur.

BASKI ÖNCESİ BİLGİLENDİRME 

Müşterimizin matbaamızdan fiyat alırken dikkat etmesi gereken ayrıntılar:
-Miktarı, Adedi
-Ebatı,
-Kağıt cinsi,
-Kağıt gramajı,
-Selefon şekli,
-Renk sayısı,
-Sayfa ve Katlama sayısı,
-Diğer laminasyonlar (vernik, gofre, lak, varak yaldız)
-Varsa özel kesim…
-Uygulama: Sıvama – taslama teknikleri
-Ciltleme şekli: (Amerikan cilt) sırt yapışma tekniğidir.
Thermo deri, Cilt bezi veya özel mukavva kapak çalışmaları
-Dikiş (iplik dikiş, omega dikiş)
Ciltleme bilgileri:
-Kırım: Basılan bir işi verilen boyuta göre kırılmasıdır.
-Katlama: Kağıdın istenilen ölçüde katlanması
-Harmanlama: Formaların, cilt öncesi kitap haline  getirilmek üzere sayfa sırasına  yan yana veya iç içe düzenlenmesidir.
-Kapak Takma: Amerikan ve iplik dikiş yada  tel dikişli kitaplarda kapağın ilavesi için kullanılmaktadır.
-Perforaj: Basılan bir işin aynı sayfa üzerinden rahatlıkla kopartılabilmesi için sık aralıklarla açılan delik işlemidir.
Zımbalama işlemi genellikle bloknotlarda, tahsilat makbuzu, fatura, sipariş fişi, teknik servis formu gibi koçanlı işlerde kullanılır.
-Pilyaj: Ciltleme yapılırken işin katlanmasını  kolaylaştırmak için karton veya mukavva üzerinde oyuk  izi açmak.
-Tel Dikiş: En az (ortadan kırılmış) iki sayfanın iç içe  birbirine tel ile zımbalanması tekniğidir.
-Omega Tel Dikiş: Basılan kataloğun klasör dosyalara takılabilmesi ve arşivlenebilmesi  için tel dikişin sırtı delik şeklidir. İsteğe bağlı ihtiyaç duyulacaksa yapılır. Arşivlemede kolaylık sağlar.
-Amerikan Cilt: Harmanı yapılmış  formaların freze ile sırtlarının tıraşlandıktan sonra birbirine  tutkallanarak yapıştırılmasıdır.
-İplik Dikiş: (Düğümlü – Atlamalı – Normal ) olarak çeşitleri olan ve harmanlanan formaların iplik aracılığı ile birbirlerine sırtlarından tutturulma işlemidir. Bu sayede yapılan defterin veya kataloğun uzun süreli kullanımı sağlanır. Yaprakların birbirinden kopmasını engeller.
-Kurdele: Kitapların aralarında ayraç görevi yaparak,  hatırlanmasını istediğimiz sayfa arasına bırakılan kurdele kumaş parçasıdır. Basılan kapak rengi ile takım kullanılmaya özen gösteririz.
-Numaratör: Birbirini takip eden sayfalar veya perforaj ile ayrılmış karşılıklı sayfaların takibi için istenilen yerlere baskı sonrası yapılan numara baskısı yapma işlemidir. Müşterilerin adetli işlerini takibini kolaylaştırır.
-Varak: Tabaka halindedir. Sıcak baskı pres yöntemi ile uygulanacak kağıda veya thermo deri veya cilt bezine kalp yöntemi ile logo baskısı yapılır. Gümüş, Altın(Gold), Kırmızı, yeşil ve birçok renkleri mevcuttur.
-Taslamak: Hazırlanmış kitap kapağının cilt bezi ile kaplanması ve kapağın yan kağıdı ile birleştirilmesi işlemi.
Lütfen dikkat: Tasarımlarda Microsoft word, excel, imaj programları, powerpoint ve internetten indirilen küçük görsellerle kaliteli matbaa baskısı yapılması mümkün değildir. Bu gibi tasarımlarınız, bizim için ancak bir yazıyı ilgili programdan alma veya tasarıma yön vermek için kullanılabilir. İstanbul Kadıköy’ de bulunan Hedef Matbaa Maliye Anlaşmalı olup Fatura, İrsaliye, Tediye, Bilet, Gider pusulası, Serbest Meslek Makbuzu vb. resmi evrakları basma yetkisine sahiptir.Gerekli olduğunu düşündüğümüz Antetli kağıt, Zarf, Tahsilat makbuzu, Tediye makbuzu, Sipariş fişi, Adisyon gibi matbuu evraklar otokopili kağıda veya 1. hamur kağıda basılarak numaralı veya numarasız teslim edilir.


PROMOSYON ÜRÜNLERİ
Promosyon konusunda uzman kadrosu ile taleplere yönlendirici ve farklı bakış açılarıda önerebilen Hedef Matbaa müşterilerine ve reklam ajanslarına çözüm ortaklığı yapmaktadır.
Ambalaj sektöründe sektöre ait yayıncılık yaparken, kurumsal firmalardan gelen talepler doğrultusunda kendi matbaa baskı tesisini de kurarak, hizmet verdiği yayıncılık sektöründen basım sektörüne geçiş yapmıştır. Matbaa bölümü, grafik tasarım bölümü ile baskı öncesi ve sonrası hizmet beklentilerine profesyonel, kendi konularında uzman kadrosu ile cevap veren bir firma olmuştur.

Promosyon sektöründe her zaman özel ürünler ve standart dışı çalışmalarla müşterilerinin beğenisini kazanan projelere imza atmıştır. Müşterilerine her zaman doğru bütçe ve doğru ürün gamı ile birleştirmiştir. Profesyonel ekibi ile ve baskı ve promosyon ürün, reklam projeleri yöneterek ve müşterilerini doğru promosyon ürününe yönlendirerek güvenini kazanmıştır.

Promosyon ürünleri içerisinde, masa üstü üçgen pramit takvim, gemici takvimi, aylık duvar takvimi, masa sümeni, çalışmaları dışında firmaya özel takvim baskıları da gerçekleştirmektedir. Kendi üretimi olan ajandalarının dış gövde baskıları da ÖRS MEDYA Matbaa bünyesinde yapılmaktadır. Son kontrol ve iş akışı planlaması sayesinde promosyon ürünlerindeki baskı hizmetini de vermektedir.

Eşantiyon ürünler ve promosyon ürünler bir firmanın seçilen ürünle birlikte hem kendisine hem de müşterisine gösterdiği değer ve önemi yansıtır. Promosyon ürünler vazgeçilmez reklam araçlarıdır.
Özel taslamalı, sert kapaklı , özel reklam ve logo baskılı defter üretimi ile thermo deri, suni deri lastikli defter üretimi yapmaktadır. Kareli, Çizgili, Ivory sarı kağıt veya standart beyaz 1. Hamur kağıt kullanarak baskıları tamamlamaktadır. Promosyon ürünlerinde Defterlerin yanı sıra en çok sipariş aldığımız ürünler bloknotlardır. Bloknotlar a4 ebadında tamboy (21x29cm) , A5 ebadında yarım boy (15×21 cm ), A6 veya farklı özel boyutlarda olabilir. Özel kesim kullanılabilir. Spiralli ve ya ciltli olabilir. Karton kapak ya da sert kapak ile de ürün tamamlanabilir. Sektöründe imalatçı ve tedarikçi firma olmasının sorumluluğunu bilerek kendini geliştiren, dinamik ve özgün, değişen ve gelişen global dünya arayışlarına farklı reklam / promosyon ürün alternatifleri ile hizmet vermektedir.

Her zaman rekabetçi olmasının yanısıra, sektörüne ve firmanın kendi karakteristik yapısına duyduğu saygıdan rakiplerinide koruyan çizgisi ile ticari prensiplerini vazgeçmeden, aracı firmalarını da koruyarak promosyon ve matbaa hizmetlerinde dürüstlüğü ile hizmet verecektir.

Defter: Son yıllarda promosyon defter ürünleri pazarda büyük talep görmektedir. Lastikli oluşu, kalem tutacaklı olması, kullanılan çeşitli renk ve kalitedeki Thermo( termo )deri, Suni derisi, salpa derisi, 13×21,15×21 ebadları mevcuttur. Ciltleme tiplerindeki farklı aksesuarları ile son yılların gözde promosyon reklam ürünü defterlerinin gövde baskılarında da sıcak klişe baskı, lazer baskı, varak baskı, yaldız baskısı ile çözüm ortaklığı yapmaktadır.
Ajanda: Vazgeçilmez bir promosyon üründür. Ajanda günü takip etmesi en önemli özelliğidir. Bu özelliği sayesinde alışılmışlığın dışında işlevselliği öne çıkartır. Ajanda Thermo deri, Suni deri veya farklı yeni çıkan ürünlerle ciltlenir. Çizgili Günlük Ajanda, Kareli Ajanda seçenekleri vardır. Ajanda Standart ebadları: 17×24 cm , 14×20 cm olarak ebadlandırılır. Kaliteli ve Ucuz ajanda seçeneklerimizi görmeden karar vermeyin.

Ucuz Ajandalarımızın cilt bezli , suni deri 17×24 cm ebadları ve 14×20 cm ebadları mevcuttur.
2021 ajanda çeşitlerimiz standart ajandaların dışında, hem ucuz hem de kaliteli üretilmektedir.
Ajandamızı size özel tasarlayıp sert kapaklı olarak özel logo görselleriniz ile her sayfasında logonuzun basıldığı ürün seçeneklerimize de bakınız.

Kalem: Zaman zaman asıl ürün zaman zamanda ürün tamamlayıcı aksesuar olarak kullanılan promosyon ürünüdür. Her zaman iş hayatında ihtiyaç duyulacaktır. Plastik kalem çeşitleri , Metal Kalemleri çeşitleri ve Geri dönüşümlü kalemler çeşitleriyle promosyon kalem çeşitleri her zaman ihtiyaç duyulan bir ürün olmuştur.
Promosyon ürünleri en önemli reklam ürünleridir. Hedef matbaa promosyon ürünlerinde müşteri marka ve imajlarını destekleyecek promosyon ürün gamı ile yıllardır sektöründe hizmet vermektedir.

Takvim: 2021 yılına ait takvim ürünler